گزارش کارگروه درچرخه کوهستان از صعود قله آبشار ۲۸ فروردین ماه ۹۴ارسال شده توسط در اردیبهشت ۸, ۱۳۹۴ در آرشیو گزارش برنامه ها | بدون نظر

گزارش کارگروه درچرخه کوهستان از صعود قله آبشار ۲۸ فروردین ماه ۹۴

کارگروه دوچرخه کوهستان تیم اسپهبدان در تاریخ ۲۸ فروردین ۹۴ ، برنامه رکاب زدن دور دریاچه سد طالقان را در نظر گرفته بود، اما به‌دلیل پایین بودن دمای منطقه و همچنین احتمال بارندگی، تصمیم بر آن شد که برنامه‌ای  جایگزین در اطراف تهران اجرا شود. 

11

 این برنامه که در نوع خود تجربه جدید و چالش برانگیزی به حساب می آمد و آمادگی جسمانی نسبتاً خوبی را طلب می‌کرد، صعود قله ای در غرب تهران توسط دوچرخه بود. این قله در شمال پارک لتمال کن و آبشار تهران واقع شده است و مسیر صعود به آن به وسیله دوچرخه از شمال پارک لتمال توسط جاده خاکی که به طول ۷ کیلومتر تا قله امتداد می یابد صورت می گیرد.

03

بر اساس هماهنگی های انجام شده رکاب زنی در ساعت ۱۰:۱۵ صبح از نزدیکی دریاچه خلیج فارس به ارتفاع ۱۲۶۰ متر به سمت پارک جنگلی لتمال کن آغاز شد، هوای آفتابی با دمای ۱۲ درجه نوید از یک روز بسیار مطبوع برای دوچرخه سواری در ارتفاعات را می داد. پس از حدود ۱ ساعت رکاب زدن و طی ۶٫۵ کیلومتر و عبور از مسیر های پر شیب پارک جنگلی به ابتدای جاده خاکی رسیدیم.

05

پس از ورود به جاده خاکی و روبرو شدن با پیچ ها و شیب های تند کوهستانی برنامه بسیار طاقت فرسا بنظر می‌رسید. اما با استراحت های منظم و سرعت مناسب توانستیم ظرف مدت ۲ ساعت و با سرعت متوسط ۵ کیلومتر بر ساعت، جاده خاکی را به اتمام رسانده و در ساعت ۱۳:۱۵ به قله ۲۲۶۰ متری برسیم.

06

در قله پس از توقف یک ساعت و نیمه جهت استراحت و صرف نهار مختصر و پس از تنظیم باد لاستیک‌ها و ترمز دوچرخه ها، ساعت ۱۴:۴۵ از قله به سمت پایین حرکت کردیم و مسیر برگشت را با سرعت متوسط ۹ کیلومتر بر ساعت در ۱ساعت و ربع پیموده و نهایتاً ساعت ۱۶ درنقطه شروع، برنامه را به پایان رساندیم. مسیرِ ۱۳٫۵ کیلومتری پیموده شده شامل ۶٫۵ کیلومتر آسفالت و ۷ کیلومتر خاکی که پس از ورود به پارک جنگلی لتمال تماماً بصورت کوهستانی می‌باشد.

07

پس از ورود به جاده خاکی در طول مسیر هیچ منبع تامین آبی رویت نشد و همچنین به جهت ناهموار بودن بخش عمده ای از مسیر که در برخی قسمت‌ها پوشیده از سنگ های ریز و درشت است، همراه داشتن تجهیزات پنچرگیری، تیوب اضافه و رعایت نکات ایمنی بخصوص حین برگشت توصیه می شود.

09

                                                       

Untitled

                                                          جدول شرح زمانبندی برنامه

زمان

ارتفاع(متر)

توضیحات

۱۰:۱۵

۱۲۶۰

شروع

۱۱:۱۰

۱۶۱۱

ورود به خاکی و استراحت اول

۱۱:۴۰

۱۸۰۰

استراحت دوم

۱۲:۱۶

۱۹۹۲

استراحت سوم

۱۲:۴۴

۲۱۴۱

استراحت چهارم

۱۳:۱۵

۲۲۶۰

قله

شرکت کنندگان:

آقایان: جهری (سرپرست) –  کظیمی

خانم‌ها: مدبر

تهیه گزارش : سرکار خانم مدبرپاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>