گزارش صعود قله پهنه حصارارسال شده توسط در مهر ۱۳, ۱۳۹۲ در آرشیو گزارش برنامه ها | بدون نظر

گزارش صعود قله پهنه حصار

 گزارش صعود قله پهنه حصار ۹ دیماه ۹۰

قله پهنه حصار یا به قول بعضی از همنوردان قله پهنه سار یکی از قله های زیبای البرز مرکزی ، حصاری است بین ارتفاعات شمال غــربی تهران و شمال شرقی کرج ، شاید به همین دلیل  آن را پهنه حصــار نامیدند. ارتفـاع آن از سطــح آبهای آزاد ۳۳۵۷ متـر می باشد که در منــابع مختلف مانند قلل دیگر ایران ارتفاعات متفاوتی ذکر شده است.

 

    

  

پهنه حصــار را میتوان از مسیرهای مختلف صعود کرد. مهمترین مسیر های صعـود پهنه حصار از جبهــه جنـــوبی ، شهــرک وردآورد و روستای واریـــش  _  از جبــهه شـــرقی : جــاده کـــن و سـولقــان و روستای سنــگان  _ از جبـهه غـربی : جــاده چالــوس و روستای چــاران از جبـهه شمـال غـربی : جاده چالـوس و روستای خــور

 

 

 تیــم ۱۲ نفـره ما ساعت ۶:۳۰ صبــح جهت صعـود قلـه پهنه حصــار از جبهه شــرقی به سمت روستای سنگان بالا حرکت کرد و از طریق جاده و پاکوب کنار دره زیبای سنگان پس از حدود ۲ ساعت کوهپیمایی سبک به کنار آبشار زیبای سنگان که آن را آبشار عبـدالمناف هـم مینـامند رسیــدیم و پس از کمی استراحت از طریق دیواره صخــره ای کوتاه سمت شرق آبشار و کمی دست به سنگ در ابتدای یال صعود قرار گرفتیم.

 

 

پس از کمی صعود بر روی این یال تیم به صلاحدید سرپرست به دو تیم ۵ نفره و ۷ نفره تقسیم شد که اولی، تیم حمله جهت صعود قله و دومی، تیـم تلاش جهت صعود قله. بدلیل حجم برف زیاد در منطقه و مخصوصا در انتهای یال منتهی به قله تیم باشگاه کوهنوردی دماوند که جلوتر از تیم ما در حرکت بود مجبور به بازگشت شد و نفرات تیم ما پس از برف کوبی سنگین مسیر پایانی نهایتا در ساعت ۱۴:۵۵ پا بر فراز قله پهنه حصار نهادند.

  

 

 شرکت کنندگان در این برنامه : 

خانم ها : معصومه فکرت – آمنه شاه مـرادی

آقایان : مرتضی جهـری  – اسدا.. عدلی  – علی فکرت – حسن علی ئی – سعیــد نوروستا – مجیـد عظیـمی – محمدرضا افشاری 

سرپرست : مهدی دیده خانیپاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>